Женска кадетска репрезентација Србије, играчице рођене 2001. године и млађе, доживела је још један пораз на Европском првенству које се одржава у Буржу (Француска). У оквиру другог кола групе „Ц“ изабранице селектора Зоран Тира изгубиле од одличне селеције Мађарске. Српске кадеткиње од који већина њих још увек осећа последице вирусне инфекције нису добро одиграле у првом делу сусрета, али је игра у другом полувремену велико охрабрење пред наставак шамиопната: Србија – Мађарска 46:75 (12:20, 7:26, 16:15, 11:14).

Резултатска неизвесност потрајала до шестог минута кад је на семафору писало 8:8. Далеко прецизније Мађарице до краја прве четвртине праве серију 12:4 и успевају да се одлепе – 20:12. Поенима Тамаре Чорто Србија је смањила на старту друге деонице на 22:17. У току је био 13. минут, а до краја првог полувремена у за наш млади тим поентирала је још само Николина Деурић. Ривал је знао да казни сваку грешку и промашај срспких кадеткиња и на истеку 20. минута стекао „+27“ – 46:19.

Нашао је наш млади довољно снаге, мотива и концентрације да трећу четвртину реши у своју корист (16:15). Српске кадеткиње су далеко мање грешиле, поправиле игру у одбрани и преко разигране Марте Митровић успоставиле равнотежу. Слична, равноправна игра виђена је и у последњој деоници у којој су обе екипе спустиле ритам све до коначних 75:46.

СРБИЈА У16: Дешић 4, Смаилбеговић 8, Митрвић 10, Чорто 5, Деурић 4, Недељков 2, Мужевић 5, Ристић 2, Зарић 2, Поповић, Стефановић 4

МАЂАРСКА У16: Будашчик 2, Борош 8, Ангјал 6, Винце 4, Вари 2, Варга 12, Домбаји 15, Венцел 7, Широњи 7, Мањоки 2, Тот 6, Мадар 4.

Комплетна статистика

У трећем колу групе „Ц“ Европског првенства у Буржу  женска кадетска репрезентација Србије у недељу од 16:15 часова игра против селекције Румуније.