Женска кадетска репрезентација Србије, играчице рођене 2001. године и млађе, поражена је од селекције Хрватске у борби за пласман од 9. до 12. места на  Европском првенству које се одржава у Буржу (Француска). Изабранице селектора Зоран Тира пропустиле су лепу прилику да дођу до новог тријумфа на шампионату, јер су у неколико наврата имале 14 поена предности. Наш млади тим је одиграо фантастичну другу четвртину, али је нагло попустио у другом полувремену кад је допустио ривалу да дође до преокрета: Србија – Хрватска 57:59 (14:19, 27:8, 6:13, 10:19).  У последњем мечу на Европском првенству у Буржу, репрезентација Србије се у суботу од 16:15 часова у борби за 11. место састаје са селекцијом Турске.

Резултатска клацкалица била је на снази до седмог минута када је на семафору писало 12:12. У самом финишу прве четвртине Хрватска је преко Викторије Чурић успела да се одлепи и поведе са 19:14. Тек тада је Србија почела да игра како зна и уме. На крилима расположена Нађе Недељков која је постигла девет везаних поена на старту друге четвртине, укупоно 13 у овом периоду, уследио је експресан преокрет. Српске кадеткиње су загосподариле тереном, домининира у свим сегментима игре и до краја првог полувремена стекле чак 14 поена шреднсти 41:27.

Марија Ристић је погодила за 43:29 на почетку треће четвртине, а онда је уследио период од чак шест минута у којем наш тим није понтирао. Ривал је то казнио серијом 10:0 и пришао на 43:39. Ипак, до истека 30. минута Србије је преко Марте Митровић и Тамаре Чорто успела да се још једном „одлепи“ 47:40. Последњи пут Србија је била у вођству на три минута пре краја кад је Нађа Недљков са линије слободних бацања посвисила на 55:49. Хрватски тим се није предавао и успео је да направи серију 9:0 после дуго времена поведе са 58:55. У самом финишу покушале су српске кадеткиње да дођу бар до продужетка, али нису успле у тој намери. Ривал је славио са 59:57.

СРБИЈА У16: Дешић 2, Смаилбеговић, Митровић 8, Чорто 2, Деурић 9, Недељков 22, Мужевић 2, Ристић 8, Зарић, Поповић, Стефановић 4, Јовановић.

ХРВАТСКА У16: Јеленковић, Задро 2, Вукшић 5, Савић, Мандић 9, Хаклицка, Мухл 14, Оштриц, Чурић 22, Обратов 2, Остојић, Билић 5.